Get Adobe Flash player
Start Grudziądz

Grudziądz

Grudziądz leży w centralnej części Pomorza Nadwiślańskiego, między portami Trójmiasta (110 km), a Bydgoszczą (70 km) i Toruniem (60 km). To właśnie położenie w układzie przestrzennym Polski oraz dobrze rozwinięty system dróg są jego niepodważalnym atutem. 5 km od miasta przebiega droga międzynarodowa E-75 (Gdynia – Cieszyn), natomiast bezpośrednio przez Grudziądz biegną dwie drogi krajowe - nr 55, łączącą Toruń - Grudziądz - Kwidzyn - Elbląg oraz nr 16, najkrótszy szlak łączący zachodnie przejścia graniczne z Warmią oraz Mazurami i dalej z Kaliningradem i państwami bałtyckimi. Dodając do tego fakt przebiegu w najbliższej przyszłości autostrady A-1, łączącej Skandynawię z południem Europy oraz drogi szybkiego ruchu Poznań-Bydgoszcz-Grudziądz-Olsztyn, stwarza dla miasta znakomite warunki rozwoju.

Galeria zdjęć

Propagacja radiowa